Icon for bathroom

Saa aru, mis on purgis

Kuidas saad teada, kas sinu vannitoas olevad purgid ja tuubid sisaldavad tervislikke või ohtlikke aineid? Osta mahetooteid! Või pea meeles/kirjuta meelespea, milliseid koostisosi sa EI soovi. Euroopa Liidus peab kõigil kosmeetikatoodetel olema koostisosade loetelu, nn INCI-nimekiri (kosmeetikatoodete rahvusvaheline nomenklatuur). Kuid kas tarbijad saavad aru, mida nad loevad?

TAVAKOSMEETIKA on enamasti valmistatud sünteetilisest toorainest: inimese poolt toodetud ainetest. Need ained on sildil sageli inglise keeles. Sünteetiliste koostisosade suur eelis on tema pooldajate sõnul see, et neid on lihtne kontrollida või muuta.

LOODUSKOSMEETIKA koostisosad esitatakse sageli nende ladinakeelsete nimedega. Looduslikud ained on sõbralikumad nii loodusele kui ka inimesele. Paljud säilitusainete või sünteetiliste lõhnaainete suhtes allergilised inimesed taluvad looduskosmeetikat paremini.

SILDIL NIMETATUD KOOSTISOSAD MOODUSTAVAD 90% TOOTES KASUTATUD AINETEST

Mille eest sa tegelikult soovid maksta? Hinnalt soodne säästupakendi šampoon võib olla lahjendatud suurema koguse veega (Aqua) kui kallim pudel ja sisaldab igal juhul parema kreemja konsistentsi saamiseks rohkem paksendajaid. Koostisosad, mis moodustavad vähem kui ühe protsendi tootest, võib loetelu lõpus nimetada juhuslikus järjekorras. See tähendab, et tootja võib panna erilise koostisosa nimekirjas kõrgemale, kui ta mahu poolest väärib, isegi kui teie ostetud tootes on seda vaid imepisike osa.

EUROOPA LIIDUL EI OLE MAHEKOSMEETIKA REEGLEID

Ilusad lille- ja lehepildid või pudelil olevad sõnad “looduslik” või “orgaaniline” ei tähenda kosmeetikas tingimata midagi. Mahemärgistega tooteid nagu Põhjamaade Luik, Cosmos Organic, Natrue või Euroopa Liidu mahemärgis Ecolabel on siiski testitud ja kontrollitud. Sertifitseerimine võib väiketootjatele liiga kallis olla. Ilma mahemärgiseta toote puhul pead kas ise tark olema või usaldama poemüüjat.